2017 SOL Boys' Cross Country All-League

Check out the 2017 SOL all-league selections for boys’ cross country.

2017 SOL BOYS’ CROSS COUNTRY ALL-LEAGUE

NATIONAL CONFERENCE
First Team

Rusty Kujdych

Neshaminy

Ryan Campbell

Council Rock North

Ethan Koza

Council Rock North

Sam Earley

Council Rock North

Kevin Ehrgott

Council Rock North

Sean Rahill

William Tennent

Andrew Zawodniak

Council Rock South

Second Team

Aidan Sauer

Pennsbury

Kyle Kutney

Council Rock South

Vlad Mikhailouski

Neshaminy

Gavin Ricchini

Council Rock South

Matt Mullen

Council Rock North

Jed Scratchard

Pennsbury

Kevin Rodriguez

Bensalem

Third Team

Tommy Brewer

Bensalem

Josh Coleman

Abington

Thomas Balla

Bensalem

Shane Goldman

Council Rock South

Collin Ochs

Council Rock South

Quin Batres

Council Rock South

Dan Busch

Neshaminy

Honorable Mention

Miles Hutton

William Tennent

Thomas Mink

Pennsbury

Nicholas Gribbons

Pennsbury

Adam Devlin

Council Rock South

Mike Sauler

William Tennent

John Davis

Council Rock North

Jason Fitch

Neshaminy

CONTINENTAL CONFERENCE

First Team

Brendan O’Toole

North Penn

Michael Samson

Central Bucks West

Hudson Delisle

Quakertown

Carter Laatsch

Central Bucks West

Noah Demis

North Penn

Alex Bardwell

Central Bucks East

Cade Sands

Central Bucks East

Second Team

Brian Baker

Central Bucks West

Ben Bunch

Central Bucks West

Brian Johnson

North Penn

Owen Zila

Central Bucks East

Jared Fenessy

Central Bucks South

Declan Earles

Central Bucks East

Josiah Moyer

Souderton

Third Team

Tim Kennel

Souderton

Samir Rozi

North Penn

Ethan Saville

Pennridge

David Endres

Central Bucks East

Cole Sands

Central Bucks East

Nick Tome

Central Bucks South

Nolan Pernia

Quakertown

Honorable Mention

Andrew Gillespie

Central Bucks West

Matt Vaders

Pennridge

Josiah McCall

North Penn

Nicholas Yeatman

Quakertown

Paul Boehm

Souderton

Kevin Juszynski

Quakertown

Nick Cataldi

North Penn

AMERICAN CONFERENCE

First Team

Jason Cornelison

Cheltenham

Ben Hoyer

Wissahickon

Matt Maialle

Wissahickon

Ben Brugger

Upper Dublin

Samuel Griffin

Upper Dublin

Nathan Leung

Wissahickon

Stefano Isabella

Hatboro-Horsham

Second Team

Gio Cerisler

Hatboro-Horsham

Liam Kessler

Plymouth Whitemarsh

Aiden Marcellis

Wissahickon

Jared Bixler

Hatboro-Horsham

Kylan Willis

Cheltenham

Nathaniel Jones

Plymouth Whitemarsh

Liam Brown

Cheltenham

Third Team

Larry Hall

Cheltenham

Kyle Murphy

Upper Moreland

Josh Chaiken

Wissahickon

William Mead

Upper Dublin

Micael Licato

Wissahickon

Steven Foster

Plymouth Whitemarsh

Liam Brown

Cheltenham

Honorable Mention

Devon Comber

Hatboro-Horsham

Sam Klugherz

Wissahickon

Josh Skinner

Upper Dublin

Shane Coll

Upper Moreland

Jaylen Lasseter

Hatboro-Horsham

Christopher Stewart

Upper Moreland

Jeff Shepherd

Upper Dublin