2018 SOL National Conference All-League Football

2018 SOL Football All-League Selections

NATIONAL CONFERENCE

 

Quarterback

 

1st Team

Brody McAndrew

 Neshaminy

2nd Team

Dylan Snelling

 Truman

3rd Team

Drew Hensor

 Pennsbury

HM

Tamir Berthau

 Abington

 

 

Running Backs

 

1st Team

Enzo Poulson

 Truman

1st Team

Terrence Rodgers

 Truman

1st Team

Chris James

 Neshaminy

2nd Team

Chase Patterson

 CRS

2nd Team

Eddie Dualu

 Pennsbury

2nd Team

Gabe Gipli

 Truman

3rd Team

Robbie Ranelli

 CRN

3rd Team

Deondre Winton

 Truman

3rd Team

Ryan O'Connor

 Neshaminy

HM

James Koliyah

 Truman

HM

Brad Mickels

 Pennsbury

HM

Dillon Sheehy

 CRN

HM

Dawson Fresses

 CRS

 

 

Wide Receivers

 

1st Team

Corey Joyce

 Neshaminy

1st Team

Javeer Peterson

 Truman

2nd Team

Sheehan Miles

 Pennsbury

2nd Team

Keith Hudoka

 Abington

3rd Team

Jared O'Connell

 Bensalem

3rd Team

Andrew Vera

 CRS

HM

Jahni Coleman

 Truman

HM

Josh Boyda

 Pennsbury

 

 

Tight Ends

 

1st Team

Nick Gallo

 CRS

2nd Team

Bobby Buchys

 Neshaminy

3rd Team

Tom Lukens

 Abington

HM

Dylan Ceslak

 CRN

 

 

Offensive Lineman

 

1st Team

Tremere Smith

 Truman

1st Team

Dan Garcia

 Bensalem

1st Team

Brian Malinowski

 Pennsbury

1st Team

TJ Allen

 Abington

1st Team

Elijah Narma

 Truman

2nd Team

Jonathan Xiong

 CRN

2nd Team

Shane Anderson

 CRS

2nd Team

Zach Magdelinskas

 Neshaminy

2nd Team

James Koluboi

 Neshaminy

2nd Team

Bradley Kraut

 CRS

3rd Team

Max Hipple

 CRN

3rd Team

Javier Salinas

 Truman

3rd Team

Jay Shellenberger

 Pennsbury

3rd Team

Derek White

 CRS

3rd Team

Kobe Gaskins

 Abington

HM

Kyle Anderson

 Pennsbury

HM

William Everitt

 Abington

HM

Alex Fisher

 Truman

HM

James Stetson

 Neshaminy

HM

Matt Brown

 Bensalem

HM

Emmanuel Johnson

 Truman

 

 

Place Kicker

 

1st Team

Dawson Fontaine

 Bensalem

2nd Team

Jack Hughes

 Neshaminy

3rd Team

Mert Yildirim

 Truman

HM

Brady Burgfechtel

 Pennsbury

 

 

Defensive Lineman

 

1st Team

David Blay

 Truman

1st Team

Shamir Parker

 CRS

2nd Team

Sean Smith

 Neshaminy

2nd Team

Trevor Williams

 Pennsbury

3rd Team

Chris Allen

 Abington

3rd Team

Dan Garcia

 Bensalem

HM

John Vanderslice

 CRN

HM

Yaroslv Tkach

 Truman

 

 

Defensive Ends

 

1st Team

Luke Hitchen

 Neshaminy

1st Team

Bahir Saunders

 Truman

2nd Team

Tom Lukens

 Abington

2nd Team

Nick Gallo

 CRS

3rd Team

TJ Pritz

 CRS

3rd Team

Nick Lawrence

 Pennsbury

HM

Dylan Ceslak

 CRN

HM

Chisom Ifeanyi

 Neshaminy

 

 

Linebackers

 

1st Team

Gabe Gipli

 Truman

1st Team

James Koliyah

 Truman

1st Team

Oleh Manzyk

 Neshaminy

1st Team

Bradley Kraut

 CRS

2nd Team

Marc Macione

 Abington

2nd Team

Sammy Vaniver

 CRS

2nd Team

Josh Colton

 CRN

2nd Team

Enzo Poulson

 Truman

3rd Team

Tyler Foster

 Neshaminy

3rd Team

Blaise Zaccaro

 Abington

3rd Team

Joey Goldey

 Truman

3rd Team

Emmanuel Ampofo

 Neshaminy

HM

Sam Burke

 Pennsbury

HM

Dimetrius Coles

 Bensalem

HM

Eric Woloshyn

 CRS

HM

Nasir Jones

 Abington

 

 

Defensive Backs

 

1st Team

Cory Joyce

 Neshaminy

1st Team

Javeer Peterson

 Truman

1st Team

James Hose

 Pennsbury

1st Team

Matt Checchia

 CRS

2nd Team

Keith Hudoka

 Abington

2nd Team

Logan Williamson

 Neshaminy

2nd Team

Deondre Winton

 Truman

2nd Team

Marcus Griffin

 Neshaminy

3rd Team

Jahni Coleman

 Truman

3rd Team

Jared O'Connell

 Bensalem

3rd Team

Oreck Frazier

 Abington

3rd Team

Dan Scannapieco

 CRS

HM

Timmy Gibson

 CRN

HM

Dillon Sheehy

 CRN

HM

Connor Moss

 Neshaminy

HM

Tim Vickery

 CRS

 

 

Punter

 

1st Team

Reece Gibbs

 Abington

2nd Team

Brandon Casey

 CRS

3rd Team

Brody McAndrew

 Neshaminy

HM

Kashun Holden

 Truman

 

Sportsmanship:  Neshaminy