2019 SOL Boys/Girls Track All-League - National Conference

2019 SOL Track All-League Teams

NATIONAL CONFERENCE
BOYS

League Champ: Pennsbury              Sportsmanship: CRSouth

EVENT

1st Team

2nd Team

3rd Team

HM

 

 

 

 

 

100 m

Savion Hebron: NHS

Emmanuel Ampofo: NHS

Jeremy Smithline: CRN

Javeer Peterson: HST

 

 

 

 

 

200 m

Savion Hebron: NHS

Emmanuel Ampofo: NHS

Jeremy Smithline: CRN

Ritish Sharma: BHS

 

 

 

 

 

400m

Savion Hebron: NHS

Savaughn Hebron: NHS

Javier Williams: BHS

Saleem Thomas: HST

 

 

 

 

 

800m

Colin Ochs: CRS

Dabi Chanez: BHS

Jake Boyd: CRN

Connor Dickel: CRS

 

 

 

 

 

1600m

Colin Ochs: CRS

Jake Boyd: CRN

Kyle Kutney: CRS

Shane Goldman: CRS

 

 

 

 

 

3200m

Kyle Kutney: CRS

Christopher Sears: CRS

Shane Goldman: CRS

John Davis: CRN

 

 

 

 

 

110 hurdles

Josh Paul:PHS

Sean Clancy: CRN

Robert Yotko: CRS

Harley Cheathem: BHS

 

 

 

 

 

300 hurdles

Nasan Robbins: PHS

Josh Paul:PHS

Sean Clancy: CRN

Robert Yotko: CRS

 

 

 

 

 

4x100

PHS

CRN

CRS

WT

 

Caleb Bunch

Chan Kim

Robert Yotko

Shane Magrann

 

Ladi Bamgbose

Evan Mancinelli

Jake Mihalic

David DaSilva

 

Jason Turner

Amare Mayo

Joey Lewis

Joe Roller

 

Mark Czajkowski

Jeremy Smithlin

John Franco

Fernando Delgado

 

 

 

 

 

4x400

NHS

HST

Bensalem

CRN

 

Savaughn Hebron

Shawn Peiffer

Trystan Beckett

Jake Boyd

 

Emmanuel Ampofo

Olivier Bryant

Dabi Chanez

Andrew Sullivan

 

Ethan Nolan

Saleem Thomas

Javier Williams

Amare Mayo

 

Savion Hebron

Nasir Scott

Jared O'Connell

Jeremy Smithline

 

 

 

 

 

4x800

CRS

CRN

BHS

NHS

 

Tallon Batres

Jake Boyd

Michael Branch

Ethan Nolan

 

Connor Dickel

Tucker Smith

Jared OConnell

Robert Sassaman

 

Shane Goldman

Matt Mullen

Dabi Chanez

Tom Plunkett

 

Kyle Kutney

Brandon Pfister

Javier Williams

Evan Hastings

 

 

 

 

 

High Jump

Teonne Sherrod: PHS

Harley Cheatham: BHS

Lateef Adewale: HST

Jack Steilen: WT

 

 

 

 

 

Pole Vault

Dan Dean: NHS

John Franco: CRS

Justin Segal: CRS

Sean Clancy: CRN

 

 

 

 

 

Long Jump

Jake Mihalic: CRS

Teonne Sherrod: PHS

Javeer Peterson: HST

Ritish Sharma: BHS

 

 

 

 

 

Triple Jump

Logan Williamson: NHS

Jake Mihalic: CRS

Ritish Sharma: BHS

Michael Branch: BHS

 

 

 

 

 

Shot Put

Lance Harewood: CRS

JD Rubin: CRS

Jeremy Goll: PHS

Lukas Banks: WT

 

 

 

 

 

Discus

Lance Harewood: CRS

Derrick Lukomski: CRN

Jermaine Parks: BHS

James Richie: WT

 

 

 

 

 

Javelin

Ryan Vaughn: NHS

JD Rubin: CRS

Drew Ford: WT

Justin Segal: CRS

 

GIRLS

League Champ: CR South         Sportsmanship: CR South and Truman

EVENT

1st Team

2nd Team

3rd Team

HM

 

 

 

 

 

100 m

Jaleezia Gibson: HST

Kayla Walker: HST

Marissa Hsu: CRN

Sandra Jackson: HST

 

 

 

 

 

200 m

Maya Scott: BHS

Jaleezia Gibson: HST

Kayla Walker: HST

Sandra Jackson: HST

 

 

 

 

 

400m

Maya Scott: BHS

Rebecca Sloboh: HST

Isabella Marinelli: PHS

Lateefat Adewale: HST

 

 

 

 

 

800m

Makala Hansen: WT

Elly Hribovski: CRS

Kelly Hastings: NHS

Avery Gardner: PHS

 

 

 

 

 

1600m

Kaylee McCullogh: NHS

Makala Hansen: WT

Kaitlyn Pine: CRS

Sarah Needham: CRN

 

 

 

 

 

3200m

Kaylee McCullogh: NHS

Marisa Kilgarriff: CRS

Lorena Ye: CRN

Emily Peifer: CRS

 

 

 

 

 

100 hurdles

Kayli Williams: PHS

Elke Knecht: CRS

Naomi Hallman: HST

Sophia Cangelosi: PHS

 

 

 

 

 

300 hurdles

Naomi Hallman: HST

Zariah Prescott: BHS

Kayli Williams: PHS

Olivia Miller: WT

 

 

 

 

 

4x100

HST

PHS

WT

CRS

 

Jaleezia Gibson

Sammy Strausbaugh

Chelsea Meltzer

Lauren Thomas

 

Sandra Jackson

Reagan Kliefoth

Olivia Miller

Daniella Masone

 

Laurel Montgomery

Marcella Mancini

Roxy Iliescu

Olivia Rossin

 

Kayla Walker

Kayli Williams

Danielle Scott

Krupa Mysore

 

 

 

 

 

4x400

BHS

PHS

CRN

CRS

 

Alexis Finazzo

Avery Gardner

Dana Bandurick

Brooke Banas

 

Alyssa Friedman

Abby Hludzinski

Kate Donnelly

Elly Hribovski

 

Zariah Prescott

Sammy Strausbaugh

Marissa Hsu

May Morris

 

Maya Scott

Isabella Marinelli

Brooke Koch

Isabella Walters

 

 

 

 

 

4x800

CRS

CRN

NHS

PHS

 

Elly Hribovski

Dana Bandurick

Kelly Hastings

Madison Weber

 

Kaitlyn Pine

Avery McLaughlin

Kaycee McCullough

Avery Gardner

 

Madi DePietto

Meredith Lentz

Kaylee McCullough

Tatum Lynch

 

Marisa Kilgraff

Maura Ott

Rachel Lamb

Ashley Conlow

 

 

 

 

 

High Jump

Kate Donnelly: CRN

Amira Green: NHS

Isabella Marinelli: PHS

Dana Bandurick: CRN

 

 

 

 

 

Pole Vault

Reagan Kliefoth:: PHS

Brooke Koch: CRN

Kate Pieslak: PHS

Bridget Killoran: WT

 

 

 

 

 

Long Jump

Marissa Hsu: CRN

Kate Pieslak: PHS

Kaeley Wadlington: NHS

Atlantis Leonard: PHS

 

 

 

 

 

Triple Jump

Kate: Pieslak: PHS

Chloe Tu: CRS

Remi Acord: CRS

Madison Bryne: CRN

 

 

 

 

 

Shot Put

Siniru Iheoma: CRS

Jacqueline Allen: NHS

Erielle Williams: NHS

Caroline Reed: WT

 

 

 

 

 

Discus

Siniru Iheoma: CRS

Madison Donovan: PHS

Janae Scott: PHS

Liz DiPririzio: WT

 

 

 

 

 

Javelin

Sophie Parrish: PHS

Christine Cataldo-Smith: PHS

Holly Ferrara: CRS

Siniru Iheoma: CRS