SOL Schedule - (04-17-17 to 04-22-17)

SUBURBAN ONE LEAGUE SCHEDULE
 (Schedule is based on Schedule Star Schedule and is subject to change.)

Monday, April 17, 2017
BASEBALL
Norristown @ Bensalem 3:45pm
Council Rock North @ Spring-Ford 7pm
Council Rock South @ Archbishop Wood 3:45pm
Upper Dublin @ Quakertown 3:30pm
Phoenixville Area @ Wissahickon 3:30pm

SOFTBALL
Council Rock North @ Central Bucks West 3:30pm
Lansdale Catholic @ Pennridge 3:30pm
Upper Dublin @ Quakertown 3:30pm
Plymouth Whitemarsh @ Wissahickon 3:30pm

BOYS LACROSSE
Abington @ New Hope-Solebury 3:45pm
Conwell Egan @ Cheltenham 3:30pm
Hatboro-Horsham @ Downingtown West 3:30pm
Neshaminy @ Central Bucks East 3:30pm

GIRLS LACROSSE
Jenkintown @ Council Rock South 3:30pm
Neshaminy @ Central Bucks South 3:30pm - postponed to 4/20
Pennridge @ Wissahickon 5:30pm

BOYS VOLLEYBALL
Central Bucks East @ Souderton 6:15pm - postponed to 4/18
North Penn @ Central Bucks West 6:30pm
Cheltenham @ Quakertown 7pm
Council Rock North @ Dock Mennonite Academy  7pm
Pennridge @ Upper Dublin 3:30pm

BOYS TENNIS
Harriton @ Council Rock North 3:30pm
William Tennent @ Neshaminy 3:30pm
Pope John Paul II @ North Penn 3:45pm
Strath Haven @ Upper Dublin 3:30pm

BOYS TRACK

GIRLS TRACK

Tuesday April 18, 2017
BASEBALL
Council Rock North @ Abington 3:30pm
Bensalem @ Harry S Truman 3:45pm
Central Bucks East @ Central Bucks West 3:45pm
Central  Bucks South @ William Tennent 3:30pm
Quakertown @ Cheltenham 3:30pm
Council Rock South @ North Penn 3:45pm
Hatboro-Horsham @ Wissahickon 3:30pm
Neshaminy @ Pennsbury 3:45pm
Pennridge @ Souderton 3:45pm
Plymouth Whitemarsh @ Upper Dublin 3:45pm
Springfield Twp @ Upper Moreland 3:45pm

SOFTBALL
Abington @ Council Rock North 3:30pm
Central Bucks East @ Central Bucks West 3:30pm
William Tennent @ Central Bucks South 3:30pm
Cheltenham @ Quakertown 3:30pm
Harry S Truman @ Conwell Egan 3:30pm
Wissahickon @ Hatboro-Horsham  3:45pm
Pennsbury @ Neshaminy 3:30pm
North Penn @ Haverford 3:45pm - postponed to 4/25
Souderton @ Pennridge 6:30pm
Upper Dublin @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Springfield Twp @ Upper Moreland 3:30pm

BOYS LACROSSE
Souderton @ Abington 7pm
Central Bucks South @ Central Bucks West 7pm
Cheltenham @ Hatboro-Horsham 3:30pm
Council Rock North @ Pennsbury 7pm
Council Rock South @ Harry S Truman 3:30pm – Postponed
Pennridge @ North Penn 3:45pm
Plymouth Whitemarsh @ Upper Moreland 3:30pm
Quakertown @ Wissahickon 5pm
Upper Dublin @ Springfield Twp 3:30pm

GIRLS LACROSSE
Spring-Ford @ Central Bucks East 3:30pm
Neshaminy @ Cheltenham 3:30pm
Council Rock North @ Springfield Twp 3:30pm
Plymouth Whitemarsh @ Upper Dublin 3:30pm
Norristown @ Quakertown 3:30pm

BOYS VOLLEYBALL
Council Rock South @ Bensalem 3:30pm

Central Bucks East @ Souderton 6:15pm
Central Bucks South @ Neshaminy 3:30pm
Archbishop Wood @ William Tennent 7pm

BOYS TENNIS
Abington @ Council Rock South 3:30pm
Bensalem @ Council Rock North 3:30pm
William Tennent @ Central Bucks East 3:30pm
Pennridge @ Central Bucks West 3:30pm
Wissahickon @ Cheltenham 3:30pm
Methacton @ Council Rock South 3:30pm
Hatboro-Horsham @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Pennsbury @ Neshaminy 3:30pm
Souderton @ North Penn 3:45pm
Upper Moreland @ Quakertown 3:30pm
Springfield Twp @ Upper Dublin 3:30pm

BOYS TRACK
Council Rock North @ Abington 3:30pm
Harry S Truman @ Bensalem 3:30pm
Central Bucks West @ Central Bucks East 3:30pm
Central Bucks  South @ William Tennent 3:30pm
Wissahickon /Upper Moreland @ Cheltenham 3:30pm
Springfield Twp @ Hatboro-Horsham 3:30pm
Pennsbury @ Neshaminy 3:30pm
Pennridge @ Souderton 3:30pm
Quakertown / Upper Dublin @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm

GIRLS TRACK
Abington @ Council Rock North 3:30pm
Harry S Truman @ Bensalem 3:30pm
Central Bucks East @ Central Bucks West 3:30pm
Central Bucks South @ William Tennent 3:30pm
Cheltenham /Upper Moreland @ Wissahickon 3:30pm
Hatboro-Horsham@ Springfield Twp 3:30pm
Pennsbury @ Neshaminy 3:30pm
Souderton @ Pennridge 3:30pm
Upper Dublin/Quakertown @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm

Wednesday, April 19, 2017
BASEBALL
Central Bucks East @ Hatboro-Horsham 3:45pm
Harry S Truman @ Abington 3:30pm

SOFTBALL
North Penn @ Central Bucks East 3:30pm
Souderton @ Central Bucks South 3:30pm
Abington @ Harry S Truman 3:30pm
Springfield Twp @ Hatboro-Horsham 3:45pm
Archbishop Ryan @ Council Rock South 3:30pm

BOYS LACROSSE
Owen J Roberts @ Central Bucks East 3:30pm
Council Rock South @ Southern Lehigh 3:30pm
New Hope-Solebury @ Harry S Truman 3:45pm
George School @ Neshaminy 3:45pm
Pennsbury @ Souderton 7pm
Wissahickon @ Holy Ghost Prep 3:30pm

GIRLS LACROSSE
Abington @ Springfield Twp 3:30pm
Central Bucks East @ Council Rock North 3:30pm
Pennridge @ Central Bucks South 5:30pm
Central Bucks West @ North Penn 3:45pm
Cheltenham @ Quakertown 3:30pm
Pennsbury @ Council Rock South 3:30pm
Upper Moreland @ Hatboro-Horsham 7pm
Wissahickon @ Souderton 5:30pm

BOYS VOLLEYBALL
William Tennent @ Abington 3:30pm
Quakertown @ Central Bucks East 6:30pm
Central Bucks South @ North Penn 3:45pm
Central Bucks West @ Pennridge 6:30pm
Cheltenham @ George Washington 3:15pm
Neshaminy @ Council Rock North 7pm
Pennsbury @ Council Rock South 5pm
Souderton @ Upper Dublin 6:30pm

BOYS TENNIS
Cheltenham @ Central Bucks South 3:30pm
Central Bucks West @ Souderton 3:30pm
North Penn @ Central Bucks East 3:30pm
Pennridge @ Abington 3:30pm
Wissahickon @ Hatboro-Horsham 3:30pm

BOYS TRACK

GIRLS TRACK

Thursday, April 20  2017
BASEBALL
Central Bucks South @ Bensalem 3:45pm
William Tennent @ Central Bucks East 3:45pm
Pennridge @ Central Bucks West 3:30pm
Wissahickon @ Cheltenham 3:30pm
Neshaminy @ Council Rock North 3:45pm
Pennsbury @ Council Rock South 3:30pm
Hatboro-Horsham @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm - postponed
Souderton @ North Penn 3:45pm
Upper Moreland @ Quakertown 3:30pm
Springfield Twp @ Upper Dublin 3:30pm

SOFTBALL
Central Bucks West @ Pennridge 6:30pm
Cheltenham @ Wissahickon 3:30pm
Council Rock North @ Neshaminy 3:30pm
Council Rock South @ Pennsbury 3:30pm
Central Bucks South @ Hatboro-Horsham 3:45pm
North Penn @ Souderton 3:45pm
Quakertown @ Upper Moreland 3:30pm
Upper Dublin @ Springfield Twp 3:30pm
Central Bucks East @ William Tennent 3:45pm

BOYS LACROSSE
Springfield Twp @ Abington 3:30pm
Kennett @ Central Bucks South 5:30pm
Pennridge @ Council Rock North 5:15pm

GIRLS LACROSSE
Upper Moreland @ North Penn 3:45pm

Cheltenham @ Council Rock South 3:30pm
Neshaminy @ Central Bucks South 3:30pm

BOYS VOLLEYBALL
Council Rock North @ Bensalem 3:30pm
Upper Dublin @ Cheltenham 3:30pm

BOYS TENNIS
Council Rock South @ Bensalem 3:30pm
Neshaminy @ Council Rock North 3:30pm
Pennsbury @ Abington 3:30pm
Cheltenham @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Quakertown @ Springfield Twp 3:30pm
Wissahickon @ Upper Moreland 3:30pm

BOYS TRACK
Harry S Truman @ Council Rock South 3:30pm

GIRLS TRACK
Harry S Truman @ Council Rock South 3:30pm

Friday, April 21, 2017
BASEBALL
Cheltenham @ Central Bucks West 3:30pm
William Tennent @ Neshaminy 3:45pm
Pennridge @ Upper Moreland 3:30pm
Lower Merion @ Souderton 3:45pm
Upper Dublin @ Hatboro-Horsham 3:30pm
Wissahickon @ Lansdale Catholic 3:45pm
Freedom HS @ Quakertown 4pm

SOFTBALL
Abington @ North Penn 3:30pm
Central Bucks South @ Gwynedd Mercy Academy 3:45pm
Harry S Truman @ Cheltenham 3:30pm
Pennsbury @ Hatboro-Horsham 3:45pm
Neshaminy @ Souderton 3:30pm
Lansdale Catholic @Wissahickon 3:30pm
Upper Moreland @ Central Bucks East 3:30pm
St Basil @ Upper Dublin 3:30pm

BOYS LACROSSE
Abington @ Upper Dublin 3:30pm
North Penn @ Central Bucks East 3:30pm
Council Rock South @ Central Bucks South 7pm
Central Bucks West @ Pennsbury 3:30pm
Quakertown @ Cheltenham 6pm
Neshaminy @ Harry S Truman 3:30pm
Hatboro-Horsham @ Upper Moreland 3:30pm
Souderton @ Wissahickon 5:30pm

GIRLS LACROSSE
Central Bucks East @ Souderton 4:30pm
Central Bucks West @ Abington 3:30pm
Pennsbury @ Villa Joseph Marie 3:45pm
Lansdale Catholic @ Hatboro-Horsham 3:45pm
Pennridge @ Quakertown 3:30pm

BOYS VOLLEYBALL
Unionville @ Abington 3:30pm
Central Bucks East @ Upper Dublin 3:30pm
Quakertown @ Central Bucks South 6pm
Cheltenham @ Souderton 6:15pm
Council Rock South @ Bensalem 3:30pm
William Tennent @ Neshaminy 5pm
North Penn @ Pennridge 6:30pm

BOYS TENNIS

BOYS TRACK
Jack Armstrong Invitational 4pm @ Abington
Souderton @ William Allen HS Tournament 1:30pm

GIRLS TRACK
Jack Armstrong Invitational 4pm @ Abington
North Penn @ William Allen Invitatinal 1:30pm

Saturday, April 22, 2017
BASEBALL
Abington @ Hatboro-Horsham 10am
Bensalem @ Coatesville 6:45pm
Council Rock South @ Council Rock North 7pm @ Mercer County Park – Trenton
Springfield Twp @ Springside Chestnut Hill Academy 2:30pm

SOFTBALL
Council Rock South @ Perkiomen Valley 11am
Holy Cross @ Neshaminy 12pm
Abington @ Cheltenham 10am

BOYS LACROSSE
Pennridge @ Kennett 10am
Hatboro-Horsham @ Council Rock South 12pm
Central Bucks West @ Holy Ghost Prep 12:30pm
Perkiomen Valley @ Wissahickon 3:30pm

GIRLS LACROSSE
Council Rock South @ Archbishop Wood 12pm
Parkland @ North Penn 10am
West Chester East @ Pennsbury 11am

BOYS VOLLEYBALL
Council Rock South @ Liberty Tournament 8am

BOYS TRACK
Central Bucks West Relays
Wissahickon Relays

GIRLS TRACK
Central Bucks West Relays
Wissahickon Relays

BOYS TENNIS