SOL Schedule - (05-13-19 to 05-18-19)

SUBURBAN ONE LEAGUE SCHEDULE

Monday, May 13, 2019
BASEBALL
Harry S Truman @ Council Rock South 3:45pm - postponed
Souderton @ Quakertown 7pm - postponed to 5/14
Lower Moreland @ Upper Moreland 7pm - cancelled

SOFTBALL
Abington @ Pennridge 3:45pm - postponed
Central Bucks South @ Pennsbury 3:30pm - postponed
Central Bucks West @ Council Rock North 3:30pm  - cancelled
Gwynedd Mercy Academy @ Council Rock South 3:30pm - cancelled
William Tennent @ Harry S Truman 6pm - postponed to 5/14
Lansdale Catholic @ North Penn 3:45pm
Upper Dublin @ Springfield Twp 3:30pm - postponed to 5/15
Lower Moreland @ Upper Moreland 7pm - Cancelled

Tuesday May 14,  2019
BASEBALL
Abington @ Cheltenham 3:30pm - postponed to 5/15
Bensalem @ Central Bucks East 3:45pm - postponed to 5/15
Central Bucks West @ Central Bucks South 6pm - postponed to 5/15
Council Rock South @ Council Rock North 3:30pm - Postponed
Harry S Truman vs. Council Rock South 5:30pm @ Maple Zone Sports Institue
Harry S Truman @ William Tennent 3:30pm - Postponed to 5/15
Plymouth Whitemarsh @ Hatboro-Horsham 3:45pm - postponed to 5/15
Neshaminy @ Pennsbury 3:45pm - Postponed to 5/15
Pennridge @ North Penn 3:45pm - postponed to 5/15
Souderton @ Quakertown 7pm - Postponed
Springfield Twp @ Upper Dublin 3:45pm - postponed to 5/15
WIssahickon @ Upper Moreland 3:45pm - postponed to 5/15

SOFTBALL
Cheltenham @ Abington 7pm - postponed to 5/16 3:30pm
Central Bucks East @ Nazareth Academy 4pm - postponed to 5/16 3:30pm
Central Bucks West @ Central Bucks South 6pm - postponed to 5/15
Council Rock North @ Council Rock South 3:30pm - postponed to 5/16
William Tennent @ Harry S Truman 6pm - postponed to 5/15
Harry S Truman @ Bristol 5pm - postponed to Wed May 15
Hatboro-Horsham @Plymouth Whitemarsh 3:30pm - postponed to 5/16
Neshaminy @ Pennsbury 7pm - postponed to Wed May 15
North Penn @ Pennridge 6:30pm - postponed to 5/15
Souderton @ Quakertown 7pm - postponed to 5/15
Mount Saint Joseph Academy @ Upper Dublin 3:30pm - cancelled
Upper Moreland @ Wissahickon 3:30pm

BOYS LACROSSE
Downingtown East @ Wissahickon 7pm
Pennsbury @ North Penn 7pm
Council Rock North  @ Pennridge 7pm
Owen J Roberts @ Souderton 6pm
WC Henderson @ Upper Dublin 4pm
Unionville @ Central Bucks East 5pm

GIRLS LACROSSE
Wissahickon @ Unionville – 7pm
Boyertown @ Pennsbury – 6pm (at Hatboro-Horsham)
Hatboro-Horsham @ WC Rustin - 3:30pm
North Penn @ Methacton – 7pm
Upper Merion @ Central Bucks West – 7pm
Souderton @ Upper Dublin – 6pm
Perkiomen Valley @ Central Bucks East – 3pm
Springfield Twp @ Upper Moreland 4pm

BOYS VOLLEYBALL
Abington @ Bensalem 7pm
Pennridge @ Central Bucks West 7pm
Haverford @ Neshaminy 7pm
William Tennent @ North Penn 7pm

Wednesday, May 15 2019
BASEBALL
Abington @ Cheltenham 3:30pm
Bensalem @ Central Bucks East 3:45pm
Central Bucks West @ Central Bucks South 6pm
Harry S Truman @ William Tennent 3:30pm
Neshaminy @ Pennsbury 3:45pm
Pennridge @ North Penn 3:45pm
Plymouth Whitemarsh @ Hatboro-Horsham 3:45pm
Springfield Twp @ Upper Dublin 3:45pm
Council Rock South @ Quakertown 7pm
Wissahickon @ Upper Moreland 3:45pm - postponed to 5/16

SOFTBALL
Abington @ Central Bucks South 3:30pm
Central Bucks West @ Central Bucks South 6pm
Bensalem @ Council Rock North 3:30pm
Council Rock South @ Villa Joseph Marie 3:45pm
William Tennent @ Harry S Truman 1:30pm
Harry S Truman @ Bristol 5pm
North Penn @ Pennridge 6:30pm
Neshaminy @ Pennsbury 7pm (at Bristol Memorial Field)
Upper Moreland @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Souderton @ Quakertown 7pm
Upper Dublin @ Springfield Twp 3:30pm

BOYS LACROSSE
Interboro @ Springfield Twp 6pm

GIRLS LACROSSE

Thursday, May 16, 2019
BASEBALL
Bensalem @ Harriton 3:45pm
Cheltenham @ William Tennent 3:30pm
Radnor @ Plymouth Whitemarsh 3:45pm

Wissahickon @ Upper Moreland 3:45pm
LaSalle College HS @ Springfield Twp 3:45pm
 

SOFTBALL
Central Bucks South @ Pennsbury 3:30pm
Central Bucks East @ Nazareth Academy 3:30pm 
Cheltenham @ Abington 3:30pm
Council Rock North @ Council Rock South 3:30pm
Hatboro-Horsham @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm

St Basil Academy @ Wissahickon 3:45pm
Gwynedd Mercy Academy @ Upper Dublin  3:30pm

BOYS LACROSSE
North Penn @ Garnet Valley 7:30pm
West Chester Rustin @ Central Bucks West 7pm
Pennridge @ Conestoga 4pm
Souderton @ Avon Grove 7pm
Upper Dublin @ West Chester East 7pm
Central Bucks East @ Radnor 7pm

GIRLS LACROSSE
West Chester Rustin @ Abington 7pm
North Penn @ Garnet Valley 5:30pm
Central Bucks West  @ Downingtown East - tba at DTWest
Upper Dublin @ Conestoga 6pm

BOYS VOLLEYBALL
Bensalem @ Central Bucks East 7pm
Pennridge @ Upper Dublin 7pm
Neshaminy @ Pennsbury 7pm
North Penn @ Council Rock North 6pm

Friday, May 17, 2019
BASEBALL
Upper Perkiomen @ Souderton 3:45pm

BOYS/GIRLS TRACK

Saturday, May 18, 2019
BASEBALL
Council Rock North @ Steinert HS 7pm